LONDÝN – Po dvoch svetových rekordoch získal L. Ron Hubbard svoj tretí svetový rekord so 185 audioknihami, ako bolo potvrdené spoločnosťou Guiness World Records a oznámené na Londýnskom knižnom veľtrhu. Oficálne prehlásenie znie: „Najviac audiokníh od jedného autora – to je L. Ron Hubbard so 185 vydanými audioknihami k 21. aprílu 2009.“
„Hubbardove skoršie svetové rekordy zahrňujú Najviac prekladaný autor a Najviac vydávaný autor na svete.“ ohlásila po prijatí správy o rekordu Gunhild Jacobs, riaditeľka Trade Operations Author Services, Inc., čo je literárna agentúra, ktorá sa stará o všetky Hubbardove diela, zo svojej kancelárie v Hollywoode. (Viď www.goldenagestories.com)
Poukázala tiež na to, že New York Times bestseller, novelizovaná verzia Hubbardovho scenára Ai Pedrito!, napísaná Kevinom J. Andersonom, držala Guinessov rekord ako kniha s najväčšou autogramiádou v histórii, dokiaľ tento rekord neprekonal o rok neskôr New York Times bestseller A Very Strange Trip, ďalšia Hubbardova kniha novelizovaná Davom Wolvertonom.
„Naša nová rada audiokníh slávi vynikajúce úspechy,“ pokračovala pani Jacobsová. „Vďaka pozornosti, ktorú venujeme každému detailu behom ich výroby, boli naše audioknihy ocenené odbornými periodikami ako sú Publishers Weekly, AudioFile Magazine, School Library Journal and Booklist pre ich vynikajúcu kvalitu. Dve z našich audiokníh sú nominované na Audie Awards, ocenené pre najlepšie audioknihy v USA. Myslíme si, že týmito príbehmi prispievame k renesancii čítania.“
V nedávnej recenzii k práve vydanej audioknihe Orders is Orders napísali Publishers Weekly: „Hubbard preukázal jedinečnú schopnosť spojiť i ten sebakomplikovanejší príbeh s pozoruhodným zmyslom pre detail a realitu, jeho fantastická spisovateľská schopnosť a tvorivá predstavivosť z nej robia jednu z najväčších literárnych osobností 20. storočia.“
Viac informácií o sérii audiokníh Zlatého veku nájdete na www.goldenagestories.com.
Najnovší Guinessov svetový rekord bol udelený L. Ron Hubbardovi ako Autorovi, ktorého kniha bola preložená do najviac jazykov na svete, konkrétne to bola Cesta ku šťastiu.